Vandaag: Eén liter Glas Star geeft vier liter glasreiniger. Bekijk product

Uit de blog: Vijf redenen waarom je voorruit strepen trekt. Naar de gids

Weer leverbaar: Koch-Chemie Autoshampoo "As" is op voorraad. Bekijk product

Nieuw: Koch-Chemie Exterior Brush in vier kleuren. Naar de kwasten

Bestseller: Koch-Chemie Green Star reinigt binnen en buiten. Bekijk product

Actie: Veel D-CON producten zijn nu afgeprijsd. Naar de aanbiedingen

Uitverkoop: INNOVACAR verdwijnt, veel restvoorraad is afgeprijsd. Naar het merk

Advies: Strepen ondanks glasreiniger? Vraag het via WhatsApp. Start chat

Verzending: In Duitsland vanaf 89 euro gratis verzending met DHL. Verzendinfo

Zaterdag: Droog weer op komst, tijd voor lak en ruiten. Naar lakverzorging

Klantenservice: Waar is mijn bestelling? Zending, factuur, retour. Naar helpcenter

Kopersbescherming: Echte reviews bij Trusted Shops. Reviews lezen

Q²M TireCleaner Bandenreiniger 500ml

12,20€
Inhoud: 500mlEenheid prijs (24,40€ / l)
incl. 20 % btw, plus verzendkosten, berekend bij het afrekenen
Inhoud
0 op voorraad

— Momenteel uitverkocht

Schnellbestellung 3 Varianten
GYEONQ²M TireCleaner Bandenreiniger 1000 ml / 1 liter
SKU D1-GYEON-Q2MTC1000EAN 8809432674726
19,97€
Inhoud: 1000mlEenheid prijs (19,97€ / l)
Ausverkauft
GYEONQ²M TireCleaner Bandenreiniger 500ml
SKU D1-GYEON-Q2MTC500EAN 8809432674702
12,20€
Inhoud: 500mlEenheid prijs (24,40€ / l)
Ausverkauft
GYEONQ²M TireCleaner Bandenreiniger 4 liter
SKU D1-GYEON-Q2MTC4000EAN 8809432674733
53,24€
Inhoud: 4000mlEenheid prijs (13,31€ / l)
Ausverkauft

Voordelen van Detailing1

📦 Snelle internationale verzending met FedEx, DPD of je nationale postdienst
🚀 Levertijd 1-4 dagen
💬 Klantenservice door autopoetsexperts

Prijzen zijn inclusief de btw van jouw land.

EAN: 8809432674702  |  SKU: D1-GYEON-Q2MTC500

Alkalische basische reiniging voor coatinggeschikte bandwang

GYEON Q²M TireCleaner verwijdert alkalisch oude dressings, straatvuil en uitgelopen antiozonanten van de rubberen zijkant. De basisreiniging voor elke bandencoating of nieuwe dressing — zonder een schone zijkant blijft geen vervolgbehandeling zitten. Niet geschikt voor ingebrande teer, whitewall banden of gelakte oppervlakken.

Royale hoeveelheid op een droge, handwarme band spuiten tot de wang zichtbaar nat is. Ongeveer 1 minuut laten inwerken, daarna met een harde bandenborstel met draaiende bewegingen inwrijven - ook het gebied tussen de band en de velgrand. Afspoelen met een krachtige waterstraal, 2 tot 3 minuten laten uitlekken. Pas als de wang mat-donkergrijs is, dressing of coating aanbrengen. Niet op hete banden of in fel zonlicht. Bij sterke vervuiling 2 korte behandelingen in plaats van één lange.

Lees de volledige beschrijving

Vragen en hulp

Heb je nog vragen of heb je hulp nodig?

We zijn er zeker van dat onze Help-pagina je verder zal helpen. Daar vind je informatie om contact met ons op te nemen en de relevante antwoorden op veelgestelde vragen.

Heb je niet gevonden wat je zocht? Stuur ons een bericht in de chat.

Verzending en levering

Snelle internationale verzending naar jouw land met FedEx, DPD of je nationale postdienst, levertijd 1-4 dagen. Prijzen zijn inclusief de btw van jouw land.

Alle verzendmethoden, tarieven en gewichtsklassen vind je in ons verzendbeleid.

Ophalen in de winkel

Autoverzorgingswinkel in Nordhorn

Waarom wachten als het snel kan? Bestel je autoverzorgingsproducten online bij ons en kies voor het gemak van ophalen of onze razendsnelle levering, lokaal of in heel Europa. Wij zijn erop gericht je maximale flexibiliteit en comfort te bieden, zodat je auto altijd in topconditie blijft.

Je kunt je bestelling altijd van dinsdag tot en met vrijdag van 10:00 tot 17:00 uur ophalen op Bosinks Kamp 8 in 48531 Nordhorn bij Detailing1. Houd je afhaalbevestiging gereed. We kijken uit naar je bezoek.

Ontdek onze Detailing Store in Nordhorn

Oude dressings en antiozonanten van het rubber halen

Wat is de GYEON Q²M TireCleaner? Een alkalische bandenreiniger die oude dressings, straatvuil en uitgebloede antiozonanten uit de rubberen zijkant haalt en de band klaarmaakt voor nieuwe verzorging of een banden-coating. Niet voor lichtmetalen velgen, gelakte oppervlakken of alleen zwart maken zonder dressing erna.


GYEON Q²M TireCleaner is een alkalische bandenreiniger van GYEON die uitgebloede rubberbescherming en oude verzorgingslagen chemisch uit de poreuze zijkant haalt. De alkalische formule (pH rond 12) breekt de siliconenolie- en wasbestanddelen van gangbare bandendressings af en lost tegelijk de bruingele antiozonanten op die het rubber als UV-bescherming naar het oppervlak zweet.

Wat je overhoudt is een restvrije ondergrond waar een dressing of een banden-coating zoals de GYEON Q² TireExpress gelijkmatig op hecht — geen sluiers, geen vlekken en geen nieuwe verzorging die na een paar dagen weer loslaat.

GYEON Q²M TireCleaner op een bandzijkant voor de Detailing1 showroom
  • Lost bruine uitbloeding op in plaats van hem te bedekken. De geelbruine waas op verwaarloosde banden is geen vuil, maar antiozonant — een was die het rubber uitzweet voor UV-bescherming. Een dressing bedekt die laag alleen en laat er weer mee los. De TireCleaner haalt hem er chemisch uit, zodat je volgende dressing echt op het rubber zit.
  • De basisreiniging vóór elke banden-coating. Elke fabrikant van banden-coating gaat ervan uit dat de zijkant restvrij is. Siliconenoliën uit goedkope dressings en verharde straataanslag blokkeren de covalente binding van de coating-moleculen. Zonder schone voorbereiding houdt een tweecijferige coating-prijs maar een paar weken in plaats van de beloofde maanden.
  • Geschikt voor alle gangbare bandenrubbers. Zomer, winter, all-season, SUV, motor — zolang het zwart rubber is, kan het tegen de TireCleaner. Niet geschikt: witte-band, gelakte velgen in het spuitbereik, kunststof wielkastschermen recht in de spuitrichting. Dek die eerst af of neutraliseer ze meteen.

Wat we in de praktijk zien: altijd vóór de velgenreiniger gebruiken. Doe je eerst de velg, dan loopt velgenreiniger over de band — en neutraliseert die een deel van de alkalische werking. Volgorde: banden voorreinigen, velgen reinigen, alles samen afspoelen, drogen, en dan pas dressen of coaten. Werk op een handwarme band, nooit in de volle zon — anders droogt het product aan en laat het strepen achter die je alleen met een tweede beurt weg krijgt.


Droge band. 60 seconden. Borstel erbij.

Spuit de TireCleaner op de droge, handwarme band — royaal, tot de zijkant zichtbaar nat is en het product licht opschuimt. Dat opschuimen is normaal en laat zien dat de alkalische reactie met de tensiden en oude verzorgingsresten op gang komt.

Na zo'n minuut inwerktijd neemt een bandenborstel het mechanische werk over. Werk in draaiende bewegingen over de hele zijkant, inclusief de smalle zone tussen band en velghoorn — daar zet het meeste verharde vuil zich vast. De chemie alleen lost de oppervlaktefilm; de borstel haalt het losgekomen materiaal uit de poriën van het rubber, waar antiozonanten zich over meerdere maanden hebben opgehoopt.

Daarna met een krachtige waterstraal afspoelen tot het water helder wegloopt. Laat de band 2 tot 3 minuten uitdruipen — pas als de zijkant mat-donkergrijs in plaats van glanzend-nat oogt, is het oppervlak klaar voor je dressing of coating. Glanzend-nat betekent staand water in de poriën, en dat verdunt daarna elke dressing.

Een veelgemaakte fout: langere inwerktijden reinigen niet dieper. Na ongeveer 1 tot 2 minuten is de reactie klaar, daarna droogt het product alleen nog aan. Is een band flink verwaarloosd, dan is een tweede korte beurt altijd beter dan één lange eerste — net als bij velgenreiniger.

GYEON Q²M TireCleaner wordt op een band gespoten, inwerkfase met schuim

Dressings en antiozonanten haalt hij eraf. Teer niet.

Bandenverzorging op siliconenoliebasis, wasdressings en uitgebloede antiozonanten zijn het thuisterrein van de TireCleaner — hier werkt hij betrouwbaar en restvrij. De alkalische pH breekt de bindingen tussen verzorgingsolie en rubber zonder het rubber zelf bros te maken. Dat is het cruciale verschil met oplosmiddelreinigers, die dressings ook wel lossen, maar er de weekmakers uit het rubber bij trekken.

Als tweede klus heeft de TireCleaner zich in de dagelijkse praktijk ook bewezen op kunststof wielkastschermen waar oude dressing-sluiers zitten. Even inspuiten, met een zachte borstel inwerken, meteen afspoelen — en het kunststof neemt daarna weer netjes een kunststof-dressing aan. Belangrijk: op kunststof maar secondenlang laten inwerken, geen minuten.

Waar de TireCleaner niet het juiste product is: ingebrande teer, bitumenspatten en asfaltresten reageren niet met alkaliën. Daarvoor heb je een teerverwijderaar op oplosmiddelbasis nodig, die je lokaal opspuit en niet over de hele band. Ook witte-band is taboe — het witte mengsel reageert op alkalische reinigers met vergeling die je niet meer terugdraait.

Zoek je puur zwart maken zonder verzorging erna, dan zit je ook fout. Een TireCleaner reinigt — hij dresst niet. Na het reinigen oogt de band mat en wat grijzig, omdat de opgeloste verzorgingslaag weg is. Dat is de bedoeling, maar het is pas stap één. Wil je zekerheid en houdbaarheid op lange termijn, combineer dan TireCleaner en een banden-coating. Wil je snel zwarte glans en niet coaten op lange termijn, dan volstaat een simpele bandendressing na het reinigen.

Gereinigde band na gebruik van de GYEON Q²M TireCleaner

De basisreiniging vóór de coating

De TireCleaner is geen weekend-verzorgingsproduct, maar een basisreiniging. Je pakt hem als een band lang verwaarloosd is, als je een nieuw dressing-systeem opbouwt of als je een banden-coating zoals de GYEON Q² TireExpress wilt aanbrengen. Voor de normale autowas om de twee weken volstaat een standaard shampoo plus verse dressing prima.

Hij is op zijn sterkst als voorbereiding voor een banden-coating. Elke coating hecht alleen betrouwbaar als de rubberen zijkant open is. Siliconenolie uit voorgaande producten sluit de poriën en blokkeert de covalente binding. De TireCleaner opent die laag chemisch en maakt de band pas coating-klaar. Veel mensen slaan deze stap over en snappen dan niet waarom een dure coating na 3 weken verdwenen is in plaats van de beloofde 12 maanden.

Als complete oplossing combineer je de TireCleaner met een bandenverzorging of een banden-coating. De schone volgorde is: banden met TireCleaner basisreinigen, velgen apart met een velgenreiniger behandelen, auto wassen, zemen, en dan dressing of coating aanbrengen. Bij een coating 24 uur uitharding inplannen voordat de auto weer de weg op gaat — anders was je de nog niet uitgeharde laag er in de eerste regen weer af.

Voor de portemonnee rekent het zo: een fles van 500 ml TireCleaner is goed voor zo'n 80 tot 120 banden-basisreinigingen, afhankelijk van de bandbreedte. Bij 4 banden per auto zijn dat 20 tot 30 volledige auto-basisreinigingen. Basisreinig je je auto twee keer per jaar en verzorg je hem verder normaal, dan gaat één fles meerdere jaren mee — of dekt hij een seizoen van 6 maanden met ongeveer één auto per week.

GYEON Q²M TireCleaner in de Detailing1 banden-systeem lineup

Waarom de GYEON Q²M TireCleaner onze standaard is

Bij Detailing1 hebben we meerdere alkalische bandenreinigers naast elkaar gebruikt — van Koch Chemie, Sonax en GYEON. De Q²M TireCleaner bleek het betrouwbaarste compromis tussen reinigingskracht, rubber-verdraagzaamheid en rendement. De formule is agressief genoeg om uitgebloede antiozonanten in één beurt te lossen, maar niet zo agressief dat ze het rubber blijvend verhardt.

Vooral klanten die uit de GYEON-coatingwereld komen, waarderen de systeemtrouw. De TireCleaner is deel van een op elkaar afgestemd GYEON-bandensysteem van basisreiniger, dressing en coating — de drie producten werken chemisch samen en laten geen incompatibiliteiten achter, zoals je die vaker krijgt bij het mengen van verschillende merken. Wie Q² TireExpress of de Q²M TireBlack aanbrengt, krijgt met de TireCleaner als voorbereiding de beste hechting.

De meest gemaakte gebruikersfout die we zien: de TireCleaner wordt in de volle zon of op hete banden na een snelwegrit ingezet. Beide verminderen de werking drastisch, omdat het product aandroogt voordat het kan reageren. De band MOET handwarm of kouder zijn. Wil je meteen na een langere rit reinigen, wacht dan minstens 30 minuten of koel de banden met water af voordat je de TireCleaner pakt.

Heb je dat eenmaal in je hoofd — koude band, korte inwerktijd, borstel als hulp, tweede beurt bij zware vervuiling — dan werk je blijvend schoner en verleng je tegelijk de houdbaarheid van elke dressing en coating die je erna aanbrengt. De TireCleaner is geen schoonheidsproduct, maar een fundament. Alles wat erna komt, houdt zo lang als de basis schoon was.

Twijfel je over GYEON Q²M TireCleaner Bandenreiniger? Laat het je uitleggen:



Veelgestelde vragen over de GYEON Q²M TireCleaner


Wat is de GYEON Q²M TireCleaner?

De GYEON Q²M TireCleaner is een alkalische bandenreiniger uit de GYEON Q²M onderhoudslijn. De formulering splitst siliconenolie- en wasbestanddelen van oude dressings en lost de bruingele antiozonanten op, die het rubber naar het oppervlak transpireert ter bescherming tegen UV-straling. Het resultaat is een flanken die klaar zijn voor een coating — de basis voor elke dressing en elke bandencoating zoals de GYEON Q² TireExpress.

Hoe wordt de TireCleaner toegepast?

Royalaal op de droge, handwarme band spuiten totdat de zijkant zichtbaar nat is. Ongeveer 1 minuut laten inwerken, daarna met een harde bandenborstel in cirkelvormige bewegingen inwerken — ook de zone tussen band en velgrand. Met een krachtige waterstraal afspoelen en 2 tot 3 minuten laten uitlekken. Pas als de zijkant mat-donkergrijs in plaats van glanzend-nat is, is deze klaar om een dressing of coating op te nemen.

Wat is het verschil met een allesreiniger?

Een allesreiniger is afgestemd op gelakte oppervlakken en laat rubberspecifieke resten ongemoeid. Verharde siliconen-dressings en gemigreerde antiozonanten zitten diep in de rubberporiën — ze lossen alleen op met een alkalische formulering die op rubber werkt, zonder het mengsel broos te maken. Voor een band zonder dressing-geschiedenis volstaat APC. Zodra er siliconenhoudende bandenverzorging is gebruikt, kom je zonder TireCleaner niet door de scheidingsfilm heen.

Is de TireCleaner compatibel met alle banden- en lakoppervlakken?

Geschikt voor zwart rubberen banden — zomer, winter, all-season, SUV, motorfiets. Niet geschikt voor whitewall-banden, gelakte aluminium flanken of rubberen afdichtingen bij langdurige blootstelling. De alkalische pH-waarde kan blanke lak aantasten en witte rubbermengsels onherstelbaar doen vergelen. Als product op velg of lak terechtkomt, direct afspoelen met water. Volgorde in de praktijk: eerst banden, dan velgenreiniger, alles samen afspoelen.

Wat is de meest voorkomende fout bij het aanbrengen?

De TireCleaner wordt vaak in de volle zon of op hete banden na een snelwegrit gebruikt. Beide verminderen de werking drastisch, omdat het product opdroogt voordat het kan reageren — zichtbare strepen en witte randen zijn het gevolg. De band moet droog en handwarm zijn. Na snelwegritten minstens 30 minuten wachten of de banden met water afkoelen voordat je de TireCleaner gebruikt.

Hoe zuinig is de TireCleaner en hoe vaak moet deze worden aangebracht?

Een fles van 500 ml is afhankelijk van de bandbreedte voldoende voor ongeveer 80 tot 120 basisreinigingen van banden — dus ongeveer 20 tot 30 voertuigen. De TireCleaner is geen weekendproduct, maar een basisreiniging: 2 tot 4 toepassingen per jaar zijn voldoende — bij seizoenswisselingen, vóór een bandencoating en wanneer de zijkant zichtbaar bruin wordt. Tussendoor shampoo plus verse dressing. Ongeopend 24 maanden houdbaar.

Vraag het ons gerust. Daniel helpt je verder.


Gebruik van GYEON Q²M TireCleaner


Basisreiniging vóór dressing en coating

Spuit de TireCleaner onverdund op een droge, handwarme band — royaal, totdat de hele zijwand zichtbaar nat is en het product licht schuimt. Natte banden verdunnen de formule en verzwakken de reactie; hete banden na een snelwegrit laten het product opdrogen voordat het kan werken. Wacht na ritten minstens 30 minuten of koel de banden af met water.

Na ongeveer 1 minuut inwerktijd neemt een harde bandenborstel het mechanische werk over. Werk in cirkelvormige bewegingen over de hele zijwand, inclusief de smalle zone tussen de band en de velg—daar zit het meeste verharde vuil. De chemie lost de oppervlaktelaag op, de borstel verwijdert de resten uit de rubberporiën. Een langere inwerktijd leidt niet tot een diepere reiniging, omdat de reactie na 1 tot 2 minuten is voltooid.

Spoel krachtig af met een waterstraal van boven naar beneden totdat het water helder afloopt. Laat daarna 2 tot 3 minuten uitlekken — pas als de zijwand mat-donkergrijs in plaats van glanzend-nat is, is het oppervlak klaar om product op te nemen. Bij sterk verwaarloosde banden is een tweede korte beurt altijd effectiever dan een verlengde inwerktijd bij de eerste. Tot slot volgt de dressing of een bandencoating zoals de GYEON Q² TireExpress.

Volgorde in de praktijk: eerst banden grondig reinigen met TireCleaner, daarna velgen apart reinigen, auto wassen, afzemen — en pas daarna dressen of coaten. Wie eerst de velg doet, laat velgenreiniger over de band lopen en neutraliseert daarbij een deel van de alkalische werking. Bij coating 24 uur uithardingstijd inplannen voordat het voertuig weer in de regen komt.

Opmerkingen: De TireCleaner reageert niet met ingebrande teer of bitumen — daarvoor heb je een oplosmiddel-gebaseerde teerverwijderaar nodig, die je lokaal op spuit en niet over het hele oppervlak van de band. Whitewall banden zijn taboe, de witte samenstelling vergeelt onomkeerbaar door alkalische reinigers. Niet in de felle zon of bij temperaturen boven 25 °C werken, anders droogt het product op en laat het strepen achter. Draag veiligheidshandschoenen en een veiligheidsbril; bij contact met huid of ogen spoelen met schoon water. Donker en vorstvrij bewaren tussen 5 en 25 °C, ongeopend minstens 24 maanden houdbaar. Spuitfles met de kop omhoog bewaren, zodat het pompmechanisme niet verstopt raakt.

Veiligheidsinformatie voor GYEON Q²M TireCleaner Bandenreiniger

Geschikt voor particulieren

Dit product met de aanduiding ‘Geschikt voor particulieren’ is volgens de Duitse wetgeving voor particulieren verpakt, gedeclareerd, aangemeld en gecertificeerd. Let op de gevarenaanduidingen en veiligheidsaanbevelingen.


Gevaar

Bijtend

Bijtend

Gevarenaanduidingen

Kan bijtend zijn voor metalen.H290
Veroorzaakt ernstige brandwonden en oogletsel.H314

Veiligheidsaanbevelingen

Bij het inwinnen van medisch advies de verpakking of het etiket meenemen.P101
Buiten bereik van kinderen houden.P102
Stof/rook/gas/nevel/damp/spuitnevel niet inademen.P260
Draag beschermende handschoenen/beschermende kleding/oogbescherming/gelaatsbescherming.P280
BIJ CONTACT MET DE HUID (of het haar): verontreinigde kleding onmiddellijk uittrekken. Huid met water afspoelen [of afdouchen].P303+P361+P353
BIJ CONTACT MET DE OGEN: voorzichtig afspoelen met water gedurende een aantal minuten; contactlenzen verwijderen, indien mogelijk; blijven spoelen.P305+P351+P338


Downloads

Veiligheidsinformatieblad downloaden


Deze productinformatie is uitsluitend bedoeld als vrijblijvend advies. Er kan geen aansprakelijkheid van onze kant uit worden afgeleid. Controleer of het product geschikt is voor jouw toepassing. Test vóór gebruik op geschiktheid en verdraagzaamheid. We adviseren je graag.

Vragen over deze informatie?

Meer over GYEON

GYEON steht für modernste SiO₂-Technologie, präzise abgestimmte Pflegeprodukte und ein durchdachtes System für professionelle Autopflege. Von leistungsstarken Keramikversiegelungen über pH-neutrale Shampoos bis hin zu spezialisierten Innenraum- und Felgenlösungen bietet die Marke alles für nachhaltige Oberflächenperformance. Die Kombination aus chemischer Stabilität, intensiver Hydrophobie und kontrollierter Verarbeitung macht GYEON zur ersten Wahl für anspruchsvolle Detailer, die messbare Ergebnisse und maximale Kontrolle erwarten.

Contact

Gyeon Deutschland GmbH
Vietorstr. 87, 51103 Köln, Deutschland

+4922128585880
info@gyeon.de

gyeon.de

Specificaties

Ausführung

  • Inhalt
    500ml
  • Artikelnummer
    D1-GYEON-Q2MTC500
  • EAN
    8809432674702
  • Herstellernummer
    Q2MTC500
  • Gewicht
    500 g

Eigenschaften

  • Einsatzbereich am Fahrzeug
    Räder

Produkt

Wettelijke garantie

Betaling & verzending

💳 Veilig betalen

  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • BLIK
  • EPS
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Satispay
  • Shop Pay
  • Twint
  • USDC
  • Visa

Kies uit veel betaalmethoden zoals PayPal, Klarna, Apple Pay, Mastercard of Visa en profiteer van achteraf betalen en gespreid betalen. Je betaalgegevens worden altijd veilig verwerkt. Vragen over betalen?


📦 Snelle verzending

  • FedEx
  • DPD

Je bestelling bereikt je binnen 1-4 dagen met FedEx, DPD of je nationale postdienst. Prijzen zijn inclusief de btw van jouw land. Vragen over verzending?

Passend dazu im Ratgeber

Alles weergeven
GYEON auf Detailing1 kaufen