Heute: Frisch gereinigtes Leder braucht danach Schutz. Zur Glattlederpflege

Aus dem Blog: Was eine Lederversiegelung schützt und was nicht. Zum Ratgeber

Wieder da: Koch-Chemie Autoshampoo "As" ist lieferbar. Zum Produkt

Neu: Koch-Chemie Exterior Brush in vier Farben. Zu den Pinseln

Meistgekauft: Koch-Chemie Green Star löst Schmutz innen wie außen. Zum Produkt

Aktion: Viele D-CON Produkte sind gerade reduziert. Zu den Angeboten

Abverkauf: INNOVACAR läuft aus, viele Restbestände sind reduziert. Zur Marke

Beratung: Pflegemilch oder Versiegelung fürs Leder? Frag per WhatsApp. Chat starten

Versand: In Deutschland ab 89 Euro versandkostenfrei mit DHL. Zur Versandseite

Samstag: Trocken angesagt, plane deinen Lacktag. Zur Lackpflege

Kundensupport: Wo ist meine Bestellung? Sendung, Rechnung, Retoure. Zum Hilfecenter

Käuferschutz: Echte Bewertungen bei Trusted Shops. Bewertungen lesen

A1 "Speed Wax Plus 3" wosk w sprayu 500ml

23,28€ 27,72€
Zawartość: 500mlCena jednostkowa (46,56€ / l)
z VAT 20 %, plus koszt wysyłki, obliczany przy kasie
Pojemność
6 szt. dostępnych

— Pospiesz się, do wyczerpania zapasów, czas dostawy 1-4 dni

Schnellbestellung 2 Varianten
Dr. Wack "A1"A1 "Speed Wax Plus 3" wosk w sprayu 500ml
Ograniczona ilość (6 szt.)
SKU D1-DRW-2630EAN 4006539026302
23,28€ 27,72€
Zawartość: 500mlCena jednostkowa (46,56€ / l)
Dr. Wack "A1"A1 "Speed Wax Plus 3" wosk w sprayu 250ml
Przedsprzedaż
SKU D1-DRW-2635EAN 4006539026357
21,06€
Zawartość: 250mlCena jednostkowa (84,24€ / l)

Zalety Detailing1

📦 Szybka wysyłka międzynarodowa przez FedEx, DPD lub Twoją pocztę krajową
🚀 Czas dostawy 1-4 dni
💬 Obsługa klienta przez ekspertów auto detailingu

Ceny zawierają VAT obowiązujący w Twoim kraju.

EAN: 4006539026302  |  SKU: D1-DRW-2630

Twardy wosk z carnaubą do lakieru jak nowy — odparować, wypolerować

A1 "Speed Wax Plus 3" to płynny twardy wosk od Dr. Wack do ochrony lakieru przez cały sezon. Wyróżnia go potwierdzona wytrzymałość: w teście wosków AUTO BILD i KÜS perlenie było mierzalne jeszcze po dziesięciu myciach. Dla każdego, kto utrzymuje lakier w stanie jak nowy i dwa razy w roku rezerwuje na to czas.

Umyj i osusz auto, przy lakierze nie jak nowym najpierw wypoleruj. Wstrząśnij butelką, daj produkt na suchą gąbkę aplikacyjną i nakładaj cienko małymi kółkami. Całe elementy karoserii jednym przejściem, w cieniu, nie na gorącym lakierze. Pozwól filmowi całkowicie odparować, w praktyce dziesięć do piętnastu minut. Gdy palec zostawia czysty ślad, wypoleruj ściereczką z mikrofibry i często ją obracaj. Wypłucz gąbkę, chroń przed mrozem.

Read full description

Questions and help

Do you have any questions or need help?

We are sure that our help page will help you. There you will find information on how to contact us and the relevant answers to frequently asked questions.

Didn't find what you were looking for? Write us a message in the chat.

shipping

Szybka wysyłka międzynarodowa do Twojego kraju przez FedEx, DPD lub Twoją pocztę krajową, czas dostawy 1-4 dni. Ceny zawierają VAT obowiązujący w Twoim kraju.

Wszystkie metody wysyłki, ceny i progi wagowe znajdziesz w naszej polityce wysyłki.

Store pickup

Car Care Store in Nordhorn

Why wait when you can get it fast? Order your car care products from us online and choose between convenient pickup or our lightning-fast delivery, whether locally or throughout Europe. We are dedicated to offering you maximum flexibility and convenience so your car always stays in top condition.

You can always pick up your order from Tuesday to Friday, 10:00 to 17:00, at Bosinks Kamp 8 in 48531 Nordhorn at Detailing1. Please have your pickup confirmation ready. We look forward to your visit.

Discover our Detailing Store in Nordhorn

Trwałość A1 "Speed Wax Plus 3" mierzy się w myciach

Czym jest A1 "Speed Wax Plus 3"? To płynny twardy wosk od Dr. Wack z boosterem carnauba, który nakładasz cienko gąbką aplikacyjną, zostawiasz na lakierze do odparowania, a potem polerujesz ściereczką z mikrofibry. Nie jest dopuszczony do matowego lakieru i matowych folii i nie jest pomyślany na zwietrzały lakier bez wcześniejszej polerki.


A1 "Speed Wax Plus 3" to płynny twardy wosk od Dr. Wack, który uszczelnia lakier przed pogodą recepturą z boosterem carnauba i formułą hydrofobową, czyli recepturą trzymającą wodę na dystans. Niczego się przy tym nie psika. Mlecznobiały wosk wylewa się z butelki prosto na gąbkę aplikacyjną i z niej małymi kółkami idzie cienko na czysty, suchy lakier.

Carnauba to wosk z liści palmy Copernicia prunifera z północnego wschodu Brazylii. Roślina sama pokrywa nim liście, żeby w porze suchej nie tracić wody, a z temperaturą topnienia od 82 do 86 °C jest to najtwardszy ze wszystkich wosków naturalnych. Na lakierze robi to samo, tylko na innym podłożu. Poznasz to po tym, że deszcz zostaje w kroplach, zamiast spływać filmem, a te krople schną bez wapiennych obwódek.

To, czego wosk nie robi, też trzeba powiedzieć od razu. Niczego nie ściera. Wosk nie nabłyszczy matowego lakieru i nie usunie rys, tak klasyfikuje go AUTO ZEITUNG w swoim poradniku o woskach, a Dr. Wack pisze to samo w danych produktu: do stosowania na lakierach jak nowe albo odświeżonych pastą polerską. Połysk, który widzisz potem, był w lakierze już wcześniej.

  • Ochrona przetrwa mycia, a nie tylko tygodnie. AUTO BILD razem z organizacją badawczą KÜS postawił dziesięć płynnych twardych wosków na wystawionych na warunki atmosferyczne panelach testowych i przepuścił przez nie do dziesięciu myć. Speed Wax Plus 3 zdobył 256 na 295 punktów, zajął pierwsze miejsce i jako jedyny w stawce dostał ocenę „bardzo polecany”. Nawet po dziesiątym myciu perlenie było jeszcze mierzalne.
  • Film sam daje znać, kiedy jest gotowy. Między ostatnim ruchem gąbką a pierwszym ściereczką mija w praktyce dziesięć do piętnastu minut. Potem ścierasz nadmiar, a Dr. Wack porównuje ten krok do ścierania kurzu. Dlatego wosk nawet przy pierwszej próbie rzadko działa przeciwko Tobie.
  • Dwie pojemności, prosty rachunek. Butelka 500 ml jest pomyślana na całe auta, butelka 250 ml na pojedyncze elementy i pierwsze podejście. W przeliczeniu na litr duża butelka kosztuje mniej więcej o jedną trzecią mniej. Ile mililitrów pochłania auto, Dr. Wack nie podaje, ale przy dwóch, trzech zastosowaniach w roku obie pojemności rzadko dokupujesz.

Co widzimy na co dzień: Często dostajemy pytania, jak długo wosk musi stać, zanim wejdzie ściereczka. Dr. Wack nie podaje na to czasu, tylko stan: całkowicie wyschnięty. Sprawdzenie zajmuje dwie sekundy. Przeciągnij palcem ślad przez film. Jeśli za palcem znów się zlewa, potrzebuje więcej czasu. Jeśli ślad zostaje jako czysta linia, ściereczka może wchodzić.


Odparowanie trwa dziesięć do piętnastu minut

Speed Wax Plus 3 idzie cienko na czysty, suchy lakier, tam całkowicie odparowuje i dopiero potem jest polerowany ściereczką z mikrofibry.

Przedtem jest mycie. Dr. Wack poleca do tego własny Speed Shampoo, a jeśli lakier nie jest już jak nowy, przejście ręczną pastą polerską z dodatkiem wosku. Ta kolejność to nie zalecenie, tylko warunek. Wosk konserwuje stan, który zastaje. Na lakierze ze swirlami, czyli drobnymi kolistymi rysami po myciu, zabezpieczasz swirle.

Przy nakładaniu trzymasz gąbkę wystarczająco nasączoną produktem i dokładasz, zanim zacznie pracować na sucho. Pracujesz w cieniu i na chłodnym lakierze, nie w pełnym słońcu. Dr. Wack zaleca też robić całe elementy karoserii jednym przejściem. Powodem jest krawędź przejścia. Tam, gdzie odparowany brzeg spotyka świeży wosk, szew wyjdzie potem w bocznym świetle.

Gąbka aplikacyjna do tego wosku ma 150 na 80 na 35 milimetrów i została opracowana właśnie do niego. Do pojedynczych butelek nie jest dołączana, stoi obok jako akcesorium. Na koniec dokładnie ją wypłukujesz. Inaczej resztka stwardnieje w piance i następnym razem pojedziesz po lakierze twardą krawędzią.

10 do 15 minut to wartość orientacyjna, a nie stoper. Przy 12 °C w październiku film stoi dłużej, w ciepły letni wieczór idzie szybciej. Dlatego lepiej pracować według powierzchni niż według zegarka. Gdy tylko wpracujesz ostatni element karoserii, sprawdzasz pierwszy. Zwykle jest akurat gotowy i idziesz ze ściereczką w tej samej kolejności, w jakiej nakładałeś.

A1 Speed Wax Plus 3 dozowany z butelki na gąbkę aplikacyjną

Sześć miesięcy Speed Wax wytrzyma tylko przy rzadkim myciu

Sześć miesięcy na etykiecie to górna granica, a nie obietnica. Wszystko zależy od wielkości, której nie ma na żadnej butelce: od liczby myć.

Test laboratoryjny daje do tego skalę. KÜS zmierzyła perlenie goniometrem, czyli urządzeniem, które mierzy kąt kropli wody do powierzchni lakieru. Im bardziej stroma kropla, tym mniej wody zostaje. Po dziesięciu myciach ten kąt był nadal wyraźnie mierzalny. Połowa stawki odpadła właśnie na długotrwałej ochronie i odporności na mycie.

10 myć to dla jednego trzy kwartały, a dla drugiego 10 tygodni. Z relacji użytkowników na forach o pielęgnacji aut da się to z grubsza rozpisać. Jeśli myjesz co sześć do ośmiu tygodni, dojdziesz do pełnych sześciu miesięcy. Raz w miesiącu daje cztery do pięciu, raz lub dwa razy w tygodniu jeszcze dwa do trzech. Jeden test praktyczny po trzech miesiącach wykazał natychmiastowe perlenie, ale powierzchnia nie była już aż tak gładka.

Twarda granica stoi na liście dopuszczeń. Są na niej lakiery metaliczne, jednolite i nano, lakiery bardziej odporne na zarysowania i folie błyszczące. Matowego lakieru i matowych folii na niej brak, bo produkt budujący głęboki połysk nie ma czego szukać na matowej powierzchni. A jeśli Twój lakier jest zmatowiały albo ma swirle, Speed Wax Plus 3 to zły następny krok. Wtedy zakonserwujesz obecny stan na pół roku.

Butelka A1 Speed Wax Plus 3 na ściereczce z mikrofibry, perlenie na mokrej masce

Wosk na termin, a nie na każde mycie

Speed Wax Plus 3 jest dla każdego, kto dwa, trzy razy w roku rezerwuje godzinę i w zamian chce mieć spokój do następnego sezonu.

Jeśli wolisz dokładać ochronę przy każdym myciu, lepiej wyjdziesz na wosku w sprayu, który rozprowadzasz ściereczką i od razu zbierasz. To nie gorsza droga, tylko inny rytm. Krótkie zastosowanie często kontra dłuższe zastosowanie rzadko. Obie opcje stoją obok siebie w kategorii zabezpieczenia i woski w sprayu z linii A1.

Seria Speed od Dr. Wack jest pomyślana do pracy ręcznej, nie maszynowej. Jeśli chcesz wyciągnąć hologramy ze zwietrzałego lakieru, potrzebujesz systemu polerskiego w stopniach cut, a potem zabezpieczenia z wieloletnią trwałością. Speed Wax Plus 3 świadomie siedzi poniżej. Utrzymuje dobry lakier w dobrej formie przez pół roku i to jedno zadanie robi mierzalnie.

Przy pojemności decyduje powierzchnia. 500 ml to zapas na jedno auto na kilka lat, 250 ml to start albo rezerwa na maskę i dach. Przechowujesz z dala od mrozu, bo emulsja woskowa bez rozpuszczalników po przemarznięciu się rozwarstwia i nie da się jej uratować. Wosk jest opracowywany i produkowany w Baar-Ebenhausen.

Zostaje metronom, którego nie podaje żadna etykieta. Kiedy trzeba dowoskować, nie mówi Ci kalendarz, tylko woda. Dopóki deszcz stoi w wysokich kroplach, warstwa pracuje. Kiedy zostaje na lakierze płaską warstwą, zamiast tworzyć krople, warstwa jest zużyta, bez względu na to, czy minęło sześć tygodni, czy sześć miesięcy. Jeśli patrzysz na to zamiast na datę, woskujesz dokładnie tak często, jak potrzebuje Twój lakier.

Gąbka aplikacyjna rozprowadza A1 Speed Wax Plus 3 na czarnej masce

Masz wątpliwości co do Dr. Wack "A1" A1 "Speed Wax Plus 3" wosk w sprayu? Poproś o wyjaśnienie:



Najczęstsze pytania o A1 "Speed Wax Plus 3"


Czym jest A1 "Speed Wax Plus 3" i co kryje się za boosterem carnauba?

To płynny twardy wosk od Dr. Wack do powierzchni lakierowanych i folii błyszczących. Carnauba to wosk z liści brazylijskiej palmy, a z temperaturą topnienia od 82 do 86 °C najtwardszy wosk naturalny. Booster oznacza połączenie z formułą hydrofobową, która wydłuża perlenie wody.

Jak prawidłowo nałożyć wosk samochodowy?

Na czysty, suchy lakier. Daj produkt na suchą gąbkę aplikacyjną, rozprowadź cienko małymi kółkami i rób całe elementy karoserii jednym przejściem. Potem pozwól mu całkowicie odparować, zetrzyj nadmiar ściereczką z mikrofibry i wypoleruj.

Kiedy lepiej wziąć wosk w sprayu zamiast Speed Wax Plus 3?

Kiedy chcesz dokładać ochronę przy każdym myciu. Wosk w sprayu psikasz po płukaniu, rozprowadzasz ściereczką i od razu zbierasz, za to częściej. Speed Wax Plus 3 wymaga gąbki, czasu odparowania i polerowania, ale trzyma do sześciu miesięcy. Obie drogi znajdziesz w kategorii zabezpieczenia i woski w sprayu z linii A1.

Czy wosk nadaje się do matowego lakieru, folii i plastiku?

Na liście dopuszczeń są lakiery metaliczne, jednolite i nano, lakiery bardziej odporne na zarysowania i folie błyszczące. Matowego lakieru i matowych folii tam brak, bo wosk buduje głęboki połysk i zafałszowuje matowy efekt. Na niepolakierowanych czarnych plastikach zostają lekko jasne resztki, które da się zetrzeć, ale których można uniknąć.

Co się stanie, jeśli pracuję w słońcu albo za późno zbieram?

Na gorącym lakierze i w pełnym słońcu film łapie, zanim równo go rozprowadzisz. Wtedy trzesz resztki zamiast wosku, szczególnie widoczne na ciemnym lakierze. Da się to naprawić: dołóż cienko produktu, zostaw na chwilę i zbierz suchą stroną świeżej ściereczki.

Jak często trzeba dowoskować Speed Wax Plus 3?

Dr. Wack zaleca dwa do trzech zastosowań w roku. Lepszym metronomem jest liczba myć: po około dziesięciu myciach efekt wyraźnie słabnie. Jeśli myjesz co tydzień, wracasz do tematu już po dwóch, trzech miesiącach, a jeśli co sześć do ośmiu tygodni, dojdziesz do sześciu miesięcy.

Just ask us. Daniel will help you.


Stosowanie A1 "Speed Wax Plus 3"


Od ostatniego mycia do odparowanego filmu

Wosk ląduje na czystym i całkowicie suchym lakierze. Najpierw więc umyj auto, dokładnie spłucz i osusz. W przeciwieństwie do wosku w sprayu Speed Wax Plus 3 nie znosi resztek wilgoci, bo film odparowuje wtedy nierówno.

Jeśli lakier nie jest już jak nowy, przed woskiem idzie polerka. Dr. Wack wskazuje do tego własną ręczną pastę polerską z dodatkiem wosku albo mocniejszy stopień Show & Shine. Wosk niczego nie koryguje, tylko konserwuje. To, czego nie usunąłeś przed nałożeniem, będziesz oglądać przez pół roku.

Wstrząśnij butelką i daj produkt na suchą gąbkę aplikacyjną, nie na lakier. Nakładaj małymi kółkami równo i cienko. Trzymaj gąbkę wystarczająco nasączoną i dokładaj, zanim zacznie pracować na sucho. Rób całe elementy karoserii jednym przejściem, inaczej krawędź przejścia zobaczysz potem w bocznym świetle.

Potem pozwól filmowi całkowicie odparować. W praktyce to dziesięć do piętnastu minut, przy chłodnej pogodzie dłużej. Decyduje test palcem: jeśli film za palcem znów się zlewa, jeszcze nie jest gotowy. Jeśli ślad zostaje jako czysta linia, możesz zbierać.

Zetrzyj nadmiar ściereczką z mikrofibry premium i wypoleruj. Często obracaj ściereczkę, żeby nie ciągnąć nasyconego pola po powierzchni. Na auto klasy średniej za pierwszym razem zaplanuj około godziny. Za trzecim razem wyraźnie mniej, bo podział auta będziesz już mieć w głowie.

Wskazówki: Nie pracuj w pełnym słońcu ani na gorącym lakierze, inaczej film złapie, zanim równo go rozprowadzisz. Dopuszczone są lakiery metaliczne, jednolite i nano, lakiery bardziej odporne na zarysowania i folie błyszczące. Matowego lakieru i matowych folii na liście brak, a na zwietrzały lub zmatowiały lakier wosk to zły następny krok. Wypłucz gąbkę aplikacyjną dokładnie po każdym użyciu, bo stwardniały wosk robi z miękkiej pianki twardą krawędź. Dr. Wack zaleca dwa do trzech zastosowań w roku. Przechowuj z dala od mrozu, bo emulsji woskowej bez rozpuszczalników po przemarznięciu nie da się już uratować.

Informacje dotyczące bezpieczeństwa: Dr. Wack "A1" A1 "Speed Wax Plus 3" wosk w sprayu

Dopuszczony dla klientów prywatnych

Ten produkt, oznaczony jako „Dopuszczony dla klientów prywatnych”, jest zgodnie z prawem niemieckim zapakowany, zadeklarowany, zgłoszony i certyfikowany do sprzedaży klientom prywatnym. Przestrzegaj zwrotów wskazujących rodzaj zagrożenia i środki ostrożności.


Zawartość LZO (VOC)

7,7 % — udział lotnych związków organicznych.


Te informacje o produkcie mają charakter wyłącznie niewiążącej porady. Nie wynika z nich żadna odpowiedzialność z naszej strony. Sprawdź, czy produkt nadaje się do Twojego zastosowania. Przed użyciem sprawdź przydatność i zgodność. Chętnie Ci doradzimy.

Pytania dotyczące tych informacji?

More about Dr. Wack

Contact

Dr. O.K. Wack Chemie GmbH
Untere Au 9, 85107 Baar-Ebenhausen, Deutschland

+49845341995100
info@dr-wack.com

https://dr-wack.com/

Specyfikacja

Ausführung

  • Inhalt
    500 ml
  • Artikelnummer
    D1-DRW-2630
  • EAN
    4006539026302
  • Herstellernummer
    2630
  • Gewicht
    617 g

Eigenschaften

  • Verpackung
    Plastikflasche
  • Einsatzbereich am Fahrzeug
    Außen
  • Fahrzeugtyp
    Pkw
  • Produkteigenschaften
    Wasserabweisend, Hochglanz, Langlebig

Produkt

Prawny obowiązek zapewnienia zgodności towaru z umową

payment

💳 Secure payment

  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • BLIK
  • EPS
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Twint
  • USDC
  • Visa

Wybierz spośród wielu metod płatności, takich jak PayPal, Klarna, Apple Pay, Mastercard lub Visa, i skorzystaj z płatności odroczonej lub ratalnej. Twoje dane płatnicze są zawsze przetwarzane bezpiecznie. Pytania o płatność?


📦 Fast shipping

  • FedEx
  • DPD

Twoje zamówienie dotrze do Ciebie w 1-4 dni przez FedEx, DPD lub Twoją pocztę krajową. Ceny zawierają VAT obowiązujący w Twoim kraju. Pytania o wysyłkę?

Dr. Wack "A1" auf Detailing1 kaufen